Haber

Antalya’da Barış Harekatı: 3 İlçede 48 Ekip Görev Yaptı

Antalya’nın 3 merkez ilçesindeki alkollü restoran, kafe ve barlar için ‘Barış Antalya-9’ uygulaması 48 ekip ve 102 polisle eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Antalya ili genelinde genel asayiş ve asayişin devamını sağlamak, terör örgütlerinin olası eylemlerini önlemek, şahıs ve mala karşı suç işleyenlerin yakalanması, taşınması yasak olan her türlü eşyaya el konulması amacıyla tutmak, suça teşebbüs edenleri caydırmak, aranan kişi ve araçları eş zamanlı olarak yakalamaktır. “Barış Antalya-9 Uygulaması” gerçekleştirildi. Asayiş Şube Müdürlüğü koordinasyonunda; Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez İlçe Emniyet Müdürlükleri ve Narkotik Kabahatler Şube Müdürlüğü çalışanlarından oluşan toplam 48 grup ve 102 çalışanın katıldığı uygulamaya, alkollü restoran, kafe ve halka açık 48 araç denetlendi. 1.920 kişinin incelendiği uygulamada, arandığı belirlenen 2 kişi yakalandı, yoklamadan firarda olan 2 kişiye ihbarda bulunuldu, 1 yabancı uyruklu kişi ve 2 yaş altı çalışan hakkında süreç yürütüldü. 2.

Silahlı 1 kişi hakkında “6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçundan 10 kilo eroin ve 1 kilo meth uyuşturucu madde ile yakalanan 2 zanlı hakkında “Uyuşturucu Ticareti” hatasından işlem yapılırken, Eksiklik bulunan 11 işletme için süreç gerçekleştirildi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu